Vyplatí se investovat do brýlí na virtuální realitu?
03.01.2024
Hraní počítačových už dávno není pouze záležitostí několika málo puberťáků s movitými rodiči. Dnes už jde o plnohodnotný koníček, kterému se běžně věnují i mnozí dospělí, a to nejen na počítačích, ale stále častěji například i na mobilních telefonech. Velmi populární je hlavně v poslední době virtuální realita, která dokáže umocnit zážitek z hraní ještě minimálně o jeden stupeň výše. Kompletní zařízení je však drahé, a tak je docela logické položit si otázku, zdali takováto koupě vůbec stojí za ty peníze.
A to samé se dá říci i o virtuální realitě. I když se daly speciální brýle, díky kterým se dokážeme kompletně ponořit do světa jedniček a nul, koupit už na začátku devadesátých let, teprve dnes se z nich stává mainstream. A popularita tohoto typu zařízení bude i nadále růst.
Autor: Tomáš Bajgar
Foto: www.pixabay.com
Cena je vysoká
Existuje celá řada VR setů, které se od sebe liší nejen svou kvalitou, ale zároveň také cenou. I ty nejlevnější brýle pro virtuální realitu stojí více než 10000,- Kč, což nejsou zrovna malé peníze. A řeč je pořád o nejlevnějším modelu Meta Quest 2. Kdo by snad toužil například po řešení od Apple, ten musí otevřít portmonku ještě více zeširoka. Firma s jablkem v logu všechny své produkty nabízí za hodně vysoké ceny, u virtuálních brýlí to samozřejmě není jinak.Zážitek je nesrovnatelný s čímkoliv
Cena některých brýlí pro virtuální realitu je skutečně enormní, nicméně za své peníze dostane člověk zážitek, který mu normální placatý displej prostě nedokáže zprostředkovat. Je to podobné jako s trojrozměrným zvukem. Než se tato technologie prosadila mezi lidmi, také se na ni mnozí dívali skrze prsty. Dnes už má trojrozměrný zvuk na obstojné úrovni nejen každé vesnické kino, ale i mnohé domácnosti. Investovat do zážitku se totiž vyplatí.A to samé se dá říci i o virtuální realitě. I když se daly speciální brýle, díky kterým se dokážeme kompletně ponořit do světa jedniček a nul, koupit už na začátku devadesátých let, teprve dnes se z nich stává mainstream. A popularita tohoto typu zařízení bude i nadále růst.
Pozor na závrať
Mnoha lidem se dělá při používání virtuální reality špatně. Hlava si prostě nedokáže zvyknout na umělý svět. Nejedná se však o důvod, proč se okrádat od fascinující zážitek kvůli takové prkotině. Nevolnost je snadné potlačit stejnými léky, jako se berou před jízdou v autě.Autor: Tomáš Bajgar
Foto: www.pixabay.com