Karlachovy sady na Vyšehradě
Přiznejme si, kdo zná jméno Karlachovy sady? Mohla by to být otázka do vědomostní soutěže a málokdo v Praze si uvědomí, že už tam mnohokrát byl a místo zná poměrně dobře.
Přiznejme si, kdo zná jméno Karlachovy sady? Mohla by to být otázka do vědomostní soutěže a málokdo v Praze si uvědomí, že už tam mnohokrát byl a místo zná poměrně dobře.
První výstavou nového roku pokračuje galerie Artwall, která se nachází na nábřeží Kpt. Jaroše a Edvarda Beneše v Praze, ve sledování environmentálních témat.
V Praze stojí nespočet soch, skulptur a plastik, ale jen málokterá se může chlubit nějakým zajímavým prvenstvím, nota bene prvenstvím světovým. Socha skateboardisty na Folimance však jeden světový unikát má. Stala se totiž první sochou na planetě, která zobrazovala skateboarding.
Co by to bylo za Vánoce, kdybychom neměli ozdobený stromeček, napečenou tunu cukroví a na štědrovečerní tabuli by chyběl kapr a bramborový salát?
Ztvárnění Kristova dětství lákalo umělce od nepaměti. Jedním z typů těchto ztvárnění byly drobné, voskové sošky.
Pokud by se dalo vybrat pouze jediné místo v Praze, kde je takřka jisté, že narazíte na zamilované páry, pak je to Petřín. Hlavně v jarních měsících se zde přes houfy milenců nedá pomalu ani projít.
Havlíčkovy sady jsou park, který byl inspirován anglickým stylem a navštívit jej můžete, pokud zavítáte na Vinohrady. Někdy se také můžete setkat s názvem Grébovka či Gröbovka. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Na jakou zajímavost tedy své návštěvníky park láká?
V tomto díle se podíváme na zajímavé rozhovory na podcastech. A také na něco ze vzdělávání.
Fenomén podcastů, čili mluveného slova ve všech streamovacích a podcastových aplikacích se v České republice rozmohl už před několika lety. Od té doby vzniklo na scéně spoustu zpravodajských, zábavných ale i vzdělávacích pořadů, které denně poslouchají tisíce lidí.
V roce 2020 se zájem Čechů o téměř každý žánr na Netflixu skokově navýšil. Nejsledovanější u nás za uplynulý rok byla dramata, komedie a akční filmy, což potvrzuje rozmanitost našich nálad a preferencí.
Angelina Jolie, Tom Cruise a Orlando Bloom v Praze.
Každý z nás určitě někdy hrdě prohlásil, že je Praha jedním z nejkrásnějších měst Evropy. Někteří dokonce tvrdí, že ani Paříž, Řím či Barcelona nesahají našemu hlavnímu městu ani po kotníky.
Na našem hlavním městě je krásné to, že je zde více než kde jinde patrný otisk osudových okamžiků českých dějin. Jedním z klíčových okamžiků českého státu bylo i postavení, vyhoření a znovuotevření Národního divadla. Národní divadlo je dodnes pojítkem obdivuhodné architektury a nevšedních kulturních zážitků.
Všelijakých klášterů je Praha přímo napěchovaná a mnohdy je pro laika problém odlišit na fotkách jeden od druhého. To však není případ klášteru Emauzy, která se může pyšnit nejen zajímavou historií, ale i trochu extravagantním zjevem.
Gočárovy domky jsou dnes již nedílnou součástí pražské zoo, ale to neznamená, že tomu tak bylo odjakživa. Pochází totiž odjinud.
Nedá se říct, že by ostrov na Kampě patřil mezi kdovíjak velká turistická lákadla, a přitom je na něm také hodně co k vidění. Samozřejmě, nenajdete tam ty nejhodnotnější památky typu Pražský hrad, ale rozhodně je zde nejen pro historiky amatéry co objevovat.
MOTTO: To se občas jenom zdá, že dobrých zpráv ubylo. Nebo že bychom o ně už nestáli? Podívejme se kolem sebe. A mějme se rádi. Jsme jedineční.
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která stojí za udílením cen Český lev, každoročně vybírá i kandidáta na Oscara za Českou republiku. Letos do boje o nejprestižnější filmovou cenu vysílá drama Šarlatán.
Díky tomu, že už tu s námi toto médium je již déle než jedno století, vzniklo už během tak dlouhé doby nespočet filmových klasik, které jsou ctěné a milované snad všemi fanoušky celuloidu.
Petřín již dlouho patří mezi klasická místa, kam jít na rande. Pro mnoho lidí ale tato lokalita už dávno ztratila kouzlo. Hodně z nich si totiž myslí, že zde krom zrcadlového sálu a všeobecně známé rozhledny prakticky nic není.
Hrad Karlštejn je jednou z nejnavštěvovanějších památek v České republice. Jak už jeho název napovídá, je spjat s osobností svého zakladatele – římského císaře a českého krále Karla IV.
Zámek Dobříš nalezneme ve stejnojmenném městě Dobříš, které se nachází nedaleko Prahy. Jedná se o rozsáhlý rokokový zámek, který byl postaven na místě původní tvrze z 12. století a pozdějšího renesančního zámku.
Olšanským hřbitovům se někdy říká „město mrtvých“. Místo svého posledního odpočinku zde nalezli významní představitelé kulturního života minulých století.
Milujete počítačové hry a vše, co s nimi souvisí? Pak zavítejte do Muzea her!
Milujete tajemno a mystiku? Pak je právě pro vás určeno Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy, které vás přenese do renesančního období, v němž žil magistr Edward Kelley.
České hlavní město má celou řadu legend, v nichž se vyskytují bezhlaví rytíři, raraši, vodníci či další strašidelná chamraď. Mezi nimi je ale bytost, která je vysoce převyšuje, a to nejen fyzicky, ale i co se týče popularity. Jde o golema, sochu, která byla kdysi probuzena k životu.
Karlův most byl klíčovou komunikační stavbou, která byla po několik století jedinou pevnou cestou přes řeku Vltavu. Most je zároveň monumentálním dílem české gotické architektury.
Praha je krásná přes den i v noci. Ovšem po setmění působí přeci jen o poznání tajemněji a strašidelněji. Česká metropole totiž v sobě ukrývá celou řadu zákoutí, která jsou spojena s rozličnými děsivými mýty a událostmi.
Jestli někdy bylo třeba podporovat divadla, je to právě dnes v době kdy se na téměř půl roku zastavil veškerý kulturní život a některá, zvláště malá divadla se tak mohla dostat do finančních potíží.
Hrad Houska sice nepatří k největším a nejkrásnějším hradům, přesto se na jeho prohlídku vydává velké množství turistů. Ptáte se, čím návštěvníky láká? Celou řadou zajímavých exponátů a akcí, jež se zde během léta konají, ale především bránou do pekla.
Na seznamu nejneobvyklejších muzeí světa prý figuruje Muzeum – Svět Franze Kafky, které se nachází v podzemí dnešní budovy magistrátu na Náměstí Franze Kafky.