V dnešním rychle se měnícím světě už tradiční kariéra není jenom lineární. Pro Helenu, která přešla od právničiny k profesi v technologickém odvětví, to platí dvojnásob. Její přechod z právnického prostředí do technologií, motivovaný touhou po svobodě a různými životními událostmi, vypráví inspirativní příběh o odolnosti, přizpůsobivosti a hledání naplňující kariéry. Jaké má rady pro začínající tech profesionály a jaké jsou podle Heleny výhody života digitálního nomáda? To vše se dozvíte v článku níže.
Jak umělá inteligence změní naše životy? Už teď přetváří trh práce a zdravotnictví. V tomto článku objevíme, jak AI ovlivní naši budoucnost a proč by nás to mělo zajímat. Ukážeme vám nové dovednosti, které budou potřebné, a jak se připravit na změny. Připojte se k nám a zjistěte, jak se adaptovat a prosperovat v éře umělé inteligence.
Hraní počítačových už dávno není pouze záležitostí několika málo puberťáků s movitými rodiči. Dnes už jde o plnohodnotný koníček, kterému se běžně věnují i mnozí dospělí, a to nejen na počítačích, ale stále častěji například i na mobilních telefonech.
Drony už dávno nejsou pouze drahou hračkou v rukou technicky zdatných jedinců. Používají se již mnoho let v celé řadě oborů a jejich využití bude v následujícím období jistě ještě vyšší než doposud. Jak přesně se dnes drony vůbec využívají?
V posledních letech se komunikace na sociálních sítích stala nezbytnou součástí moderní cesty k zákazníkovi, a proto jim podnikatelé firem věnují stále větší pozornost. Zároveň je potřeba si říct, že spoléhat na organický dosah příspěvků nestačí a ve většině případech je nutné zapojit i placené kampaně. V dnešní době mají neplacené reklamní příspěvky dosah v průměru pouhých 5-10 %. Článek přináší klíčové poznatky a nástroje pro účinnější komunikační strategie v prostředí sociálních médií.
Rebrandingem Twitteru na X ale velkolepá Muskova vize nekončí. Technologický inovátor a podnikatel se chystá udělat krok, který by mohl posunout platformu na zcela novou úroveň. Muskova iniciativa rozpoutala vlnu diskusí a spekulací o tom, jaké jsou možné důsledky nejen pro platformu samotnou, ale i pro celý digitální ekosystém. Jak se na to dívají marketingoví experti?
Každá generace se potýká s odlišnými ekonomickými podmínkami, a to má zásadní vliv na jejich finanční návyky a postoj k investování. Finanční odborníci zkoumali tyto rozdíly a identifikovali specifické investiční tipy, které mohou pomoci každé generaci optimalizovat a zefektivnit svá portfolia. Pojďme se podívat na investiční návyky a doporučení pro jednotlivé generace blíže.
Koupit si při dnešních cenách nový počítač znamená nutnost otevřít peněženku skutečně hodně doširoka. Vzhledem k nedostatku komponent, respektive materiálů, ze kterých se dané součástky vyrábějí, jsou dnes počítače dražší než kdykoliv předtím. A to i střední třída.
Politici hledají průsečík mezi všemi sektory, s cílem vytvořit spravedlivé znění konsolidačního balíčku. Jedním z témat je i hazard a přerozdělení výnosu z hazardní daně mezi všechny obce podle počtu obyvatel. Nikoli podle počtu technických zařízeních v obcích, které na svém území hazard povolují.
Zázračný věk moderních technologií je tady. Umělá inteligence (AI) už není otázkou hypotetického scénáře, ale páteří průmyslových odvětví. AI s sebou přinesla neuvěřitelný potenciál pro zlepšení našeho zdraví i kvality života. Abychom z toho však mohli plně těžit, je nezbytné mít dostatečné digitální dovednosti a stát se aktivními tvůrci. Nikoliv pouze pasivními spotřebiteli.
Požádali jsme umělou inteligenci, aby napsala romantickou básničku o Praze. Zde ji máte. Myslíme, že se výsledek celkem povedl.
Pražským kouzlem v objetí snů
V Praze na Vltavě domy vysoko stojí,
v ulicích se toulají turisté s nadšením.
Staroměstské náměstí tisíci dějin svědčí,
až slunce zapadá, ožívá romantický duch města.
V posledních několika letech jsme se naučili se světem komunikovat z valné části hlavně prostřednictvím sociálních sítí, kvůli čemuž však pozvolna ztrácíme schopnost mluvit s lidmi tváří v tvář.
Zadali jsme umělé inteligenci velice jednoduchý úkol: "Napiš pověst o Praze". Umělá inteligence dala obvody dohromady a zde je výsledek:
Když byla Praha ještě mladá a její kamenné ulice jenom začaly představovat spletité labyrinty, vyprávěli si lidé pověsti o neuvěřitelných pokladech ukrytých v jejích útrobách. Jednou z nejznámějších pověstí byla ta o Ztraceném pokladu Prahy.
Všichni se rádi bojíme, ale pouze kontrolovaně, u knížek či filmů. Co se filmové branže, už nějaký ten pátek v rámci hororového žánru kralují japonské snímky. Na rozdíl od amerických či evropských děl obsahují i špetku exotiky a často i silnou porci originality, které se západní tvůrci často tak bojí.
Klasické natahovací hodinky dnes již nejsou tak populární jako v minulosti. Pomalu ale jistě je vytlačují digitální verze, které toho mohou přeci jen nabídnout o dost více. Mají celou řadu zajímavých funkcí, které valná část lidstva dokáže patřičně ocenit.
Stále existuje spousta lidí, kteří používají klasické tlačítkové mobily, případně nemají telefon vůbec. Samozřejmě, že i tyto přístroje jsou i v dnešním světě použitelné, nicméně jejich výměna za chytré verze může člověku velmi zjednodušit život.
V posledních měsících je kolem společnosti OpenAI rušno. Její inteligentní chatbot ChatGPT podnítil představivost a přiměl lidi ptát se, jakou roli bude umělá inteligence (AI) hrát v budoucnosti. Stejná společnost vyvíjí také nástroj Codex, který by mohl zcela změnit způsob práce vývojářů. Na základě dat shromážděných z celého webu dokáže ChatGPT odpovědět na téměř jakoukoli otázku, i když ne vždy přesně, a to tak, že odpověď vypadá, jako by ji napsal člověk. Codex je na tom podobně, jen místo vět píše softwarový kód. Zadejte Codexu, jaký typ softwarového problému se snažíte vyřešit, a Codex vám navrhne řešení pomocí kódu.
Češi jsou mimo jiné také specifičtí tím, že rádi chodí do lesa na houby, což dělá jen málokterý národ, alespoň ne v tak hojném počtu. Houbaření je přitom dobrým způsobem, jak se dostat do přírody a také si sehnat něco k snědku. Je však nezbytné mít k tomuto účelu také adekvátní vybavení.
Každý si chce přijít na nějaké ty peníze bokem. Pokud jde o legální přivýdělek typu brigáda, nikdo nemůže nic namítat. Existují však i jednodušší způsoby, jak si vydělat na nějakou tu kačku bokem, třeba pomocí investic.
Zemský ráj to na pohled. Aljaška je vysněnou destinací všech dobrodruhů. Nic na světě ovšem není tak zalité sluncem, jak se někdy na první pohled zdá. Platí to i o životě na Aljašce, o kterém lze říct, že je do jisté míry krásný, ale také náročný a mnohdy dokonce velmi nebezpečný.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace