Mnoho úspěšných lidí má jedno malé tajemství: V hloubi duše se cítí jako naprostí podvodníci a myslí si, že jsou jejich úspěchy výsledkem náhodného štěstí. Tento psychologický jev, známý jako syndrom podvodníka, odráží přesvědčení, že jste neadekvátní a neschopní, přestože důkazy ukazují, že jste kvalifikovaní a poměrně úspěšní.
Všechny hlavní obchodní řetězce a další významné obchody vyplatí minimálně 50 % mzdy všem zaměstnancům z Ukrajiny v případě, že budou muset z důvodu válečného konfliktu plnit svou brannou povinnost a přerušit práci v ČR.
Za poslední dva roky se toho hodně změnilo – od způsobu komunikace až po vnímání práce. Zrychlené zavádění digitálních technologií v důsledku pandemie vedlo k nárůstu zefektivnění provozu pomocí propojených technologií a automatizace, což vedlo k větší rychlosti, menšímu plýtvání a většímu zaměření na bezproblémový chod organizací.
Pandemie vrhla světlo na náš způsob práce a odhalila to, co někteří z nás možná již delší dobu pociťují: Ne vždy musíme být v kanceláři. Rychle jsme zjistili, že díky zázrakům moderních technologií můžeme skutečně produktivně pracovat doma.
Znevýhodněným skupinám na pracovním trhu může k získání práce dopomoci podpora v cíleném vzdělávání. To je podstatou letošního ročníku projektu „Jdi za svým snem“, který v rámci své iniciativy Better Places 2030 organizuje v České republice skupina Unibail-Rodamco-Westfield.
Co se pracovního života týče, uspět si přejeme snad všichni. V posledních několika desetiletích se stalo trendem studování vysokých škol, bez kterých se, zejména ve specializovaných odvětvích, většinou již neobejdete.
Home office, nebo také práci z domova, nabízí jako jeden z benefitů celá řada zaměstnavatelů. Jsou povolání, u kterých je tento způsob vykonávání pracovních povinností možný a pak jsou povolání, kde takto pracovat nelze.
Jedná se o uspořádání pracoviště, které bychom mohli nazvat jako otevřený prostor. S tímto stylem řešení se můžeme setkat ve větších městech a jedná se o sdílené kancelářské prostory, kde má sice každý svoje pracovní místo, ale není odděleno žádnou příčkou.
Influencer je člověk, který má vliv na velké množství lidí. Je to běžný uživatel internetu a sociálních sítí. Ve svých oborech je velmi populární a své "publikum" umí ovlivnit a to díky využívání obsahu, jež tvoří a díky vazbám, které má.
Taky si kladete otázku, jaká bude situace po viru covid-19? Jaký bude vývoj celého trhu práce a jak moc velký bude jeho propad? Zajisté už nyní můžeme říci, že propad bude hluboký, a to nejen na trhu práce.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace