Praha tajemná i strašidelná
26.03.2021
Praha se může pyšnit mnoha zajímavými místy, z nichž některá jsou ještě dnes zahalena rouškou tajemství a mohou u citlivějších jedinců vyvolávat i nervozitu. I přesto, nebo spíše právě proto, je stojí za to navštívit.
Faustův dům však existuje a prohlédnout si ho můžete na Karlově náměstí. Jednalo by se o zajímavou lokalitu i bez legendy o Faustovi, jelikož zde bydlel jeden z nejznámějších alchymistů své doby, magistr Edward Kelley.
Hlavně na podzim a v zimě se nejedná o hezké místo a někdy z něj může i docela mrazit. Hroby jsou vesměs neudržované a obrostlé popínavými rostlinami, což samozřejmě přidává této lokalitě na hrůznosti a tajemnosti. I proto se na hřbitově konají v nočních hodinách prohlídky pro otrlé. Pokud najdete odvahu, můžete se tímto způsobem dozvědět o místním hřbitově a jeho pohnuté historii mnoho zajímavého. Většinu takto načerpaných informací na internetu nenajdete.
Vysvětlení to samozřejmě má, ovšem je nadpřirozené. Dle legend byl sloup vytvořen naštvaným čertem, který po prohrané sázce praštil na místo, kde dnes sloup stojí. Daleko uvěřitelnější je však možnost, že sloup byl součástí kostela, který tady kdysi stál.
Autor: Tomáš
Foto: www.pixabay.com
Faustův dům
Asi každý zná příběh doktora Fausta, vzdělance, který upsal svou duši ďáblu a ten si ji nakonec také odnesl. Jedná se samozřejmě o legendu, alespoň z větší části. Doktor Faust možná vážně existoval a možná si skutečně zahrával s tajemnými silami, kterým nemohl rozumět a nakonec za to zaplatil. To jsou však jen čiré spekulace a navždy asi i zůstanou.Faustův dům však existuje a prohlédnout si ho můžete na Karlově náměstí. Jednalo by se o zajímavou lokalitu i bez legendy o Faustovi, jelikož zde bydlel jeden z nejznámějších alchymistů své doby, magistr Edward Kelley.
Hřbitov v Bohnicích
Bohnický hřbitova je opředen různými legendami, které mu přidávají na atraktivitě. Pohřbívali se tu hlavně chovanci nedaleké psychiatrické léčebny, a proto se někdy hřbitovu v Bohnicích říká také hřbitov bláznů.Hlavně na podzim a v zimě se nejedná o hezké místo a někdy z něj může i docela mrazit. Hroby jsou vesměs neudržované a obrostlé popínavými rostlinami, což samozřejmě přidává této lokalitě na hrůznosti a tajemnosti. I proto se na hřbitově konají v nočních hodinách prohlídky pro otrlé. Pokud najdete odvahu, můžete se tímto způsobem dozvědět o místním hřbitově a jeho pohnuté historii mnoho zajímavého. Většinu takto načerpaných informací na internetu nenajdete.
Čertův sloup
Na první pohled nezajímavé seskupení tří kuželovitých kamenů, z nichž dva menší podpírají třetí velký. Na tom by samo o sobě nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo o tvrdý granodiorit, jehož opracování je technicky velice náročné. Nejbližší lomy jsou navíc vzdáleny desítky kilometrů, takže je dovézt až do Karlachových sadů na Vyšehradě, kde je Čertův sloup situován, by bylo v dávných dobách skutečně husarský kousek.Vysvětlení to samozřejmě má, ovšem je nadpřirozené. Dle legend byl sloup vytvořen naštvaným čertem, který po prohrané sázce praštil na místo, kde dnes sloup stojí. Daleko uvěřitelnější je však možnost, že sloup byl součástí kostela, který tady kdysi stál.
Autor: Tomáš
Foto: www.pixabay.com